MUD Arkadia

Czym jest MUD Arkadia? Co to jest w ogóle MUD? Ciężko to opisać, więc będę potrzebował odrobiny waszej wyobraźni.

Strona główna Arkadia MUD
Arkadia MUD – strona oficjalna i jednocześnie klient gry

Czy kiedykolwiek czytając jakąś książkę fantasy marzyliście o tym, aby zanurzyć się w opisywanym świecie i towarzyszyć bohaterom w przeżywanych przez nich przygodach? Chcieliście przemierzać ulice Novigradu jak Geralt z Rivii, wraz z Hufcem Mahakamskim bić Nilfgaardczyków, walczyć o wolność starszych ras w Komandzie Scoia’tael, albo pływać drakkarem na łupieżcze wyprawy jako wyspiarz ze Skellige? Może chcieliście jak Gotrek i Felix bronić Nuln przed inwazją Skavenów, albo dołączyć do krasnoludzkiego kultu zabójców trolli, lub pomóc pladze chaosu opanować stary świat?

Teraz możecie to zrobić – MUD Arkadia oferuje to i znacznie więcej!

Arkadia, jak każdy MUD, nie zawiera pięknych grafik, ani powalających animacji. Jest to gra w 100% tekstowa i przypomina bardziej zabawę w papierowe, fabularne gry RPG.

Po utworzeniu postaci od razu rzuceni zostajemy w tętniący życiem świat jednej z dwóch wielkich domen:

  • Imperium (wzorowanej na Warhammer Fantasy Roleplay)
  • Ishtar (wzorowanej na Wiedźminie A. Sapkowskiego)

Potem wszystko zależy już tylko od was. Czy wasz bohater zawita do karczmy na syty posiłek i kielich mocnego trunku, a może wybierze się na targ, lub do warsztatu kowala? Stanie do walki w obronie uciśnionych, czy wręcz odwrotnie, sam zostanie rozbójnikiem?

Grę w MUD Arkadia można porównać do czytania książki, której fabułę tworzycie sami. Jedyna rzecz, która was tak na prawdę ogranicza, to wasza własna wyobraźnia.

Sam z Arkadią związany jestem od roku 2000. Przez te kilkanaście lat odgrywałem na niej kilka postaci. Przeżywałem przygody jako krasnoludzki kupiec z Mahakamskich klanów, biłem się za wolność elfów w Komandzie Scoia’tael, a nawet podróżowałem na gnomim sterowcu Percivalu, tworząc w jego warsztatach wymyślne wynalazki.

Obecnie jestem członkiem drużyny koderów, odpowiedzialnej za rozwój i wzbogacanie świata gry o nowe treści.

Jeżeli macie ochotę na przygodę, w dodatku w 100% za darmo, to serdecznie zachęcam do spróbowania 🙂