O mnie

Z wykształcenia jestem magistrem psychologii, ale od zakończenia studiów w 2010 r. związałem się na stałe z branżą IT.  Pracuję, a od jakiegoś czasu także mieszkam, w Warszawie.

Wolny czas dzielę głównie na rozwijanie swoich pasji – pisarstwa i kodowania. Poza tym uwielbiam szeroko pojętą fantastykę, sci-fi, gry planszowe, podróże, książki, oraz kino i seriale 🙂

Początki nałogu

Pisarstwem zainteresowałem się w roku 2016, kiedy to za namową swojej przyjaciółki (a obecnie życiowej partnerki, muzy i najwierniejszej czytelniczki) zacząłem tworzyć serię opowiadań na forum polskiego MUDa Arkadii. Cykl „Z Dziennika Wiewiórki” był typowym fanfiction, osadzonym w świecie „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego, na którego twórczości w sporej części opiera się świat udostępniony graczom Arkadii.

Na początku podchodziłem do tego projektu dosyć sceptycznie –  w końcu były to pierwsze opowiadania, jakie w życiu napisałem. Ku mojemu zdziwieniu zostały przyjęte bardzo pozytywnie. Prawdę mówiąc, odzew graczy przekroczył moje najśmielsze oczekiwania, co zachęciło mnie do kolejnych pisarskich prób.

Chociaż z perspektywy czasu widzę, jak wiele błędów technicznych popełniłem podczas pisania Dzienników Wiewiórki (złe zapisy dialogów, kulawa interpunkcja, wiele innych), to chociażby patrząc na liczbę odwiedzin wątku na forum, która w tej chwili wynosi 16608, są to bez wątpienia moje najczęściej czytane opowiadania…

Obecnie

Aktywnie wspieram rozwój MUDa Arkadii, lecz już nie jako gracz, a członek drużyny koderów (tzw. Czarodziei) odpowiedzialnych za rozwój i wzbogacanie świata gry o nowe treści.

Nadal piszę opowiadania, a niedawno udostępniłem swoją pierwszą mini powieść – Strażników Czeluści.