Rozmowa z npc i graczami

Najprostszą forma rozmowy z innym graczem jest komenda ’?powiedz’, np.:

  • powiedz Witam
  • powiedz do czlowieka Witam

Do rozmów z NPC służy komenda ’?zapytaj’, np.:

  • zapytaj czlowieka o pomoc
  • zapytaj rudolfa o pomoc

Zazwyczaj NPC reagują na pytania tylko o konkretne rzeczy, jednak często sami udzielają podpowiedzi o co warto ich zapytać. Więcej informacji dostępnych jest pod komendą ’?mowienie’.

Walka

Walka jest jednym z podstawowych elementów gry na Arkadii. Chociaż sama wymiana ciosów następuje automatycznie po wpisaniu komendy , to jest wiele elementów, na które gracz ma wpływ. Przede wszystkim jest to dobór odpowiednich zbroi oraz oręża. Zarówno broń jak i zbroje można często kupić w sklepach, zamówić u kowala, lub znaleźć na pobojowisku. Młode postacie mogą również pobierać darmowy sprzęt z urn w świątyniach. Należy zwrócić uwagę, czy postać potrafi posługiwać się danym typem broni – do tego potrzebne są umiejętności, które szkolić można w gildiach podróżników.

Karczmy, jedzenie i picie

Karczma jest miejscem, w którym za opłata można napoić się lub najeść. Z ofertą karczmy można zapoznać się poprzez komendę 'przeczytaj menu’ Aby otrzymać wybrany przez siebie posiłek lub trunek, trzeba go 'zamowic’, np.:

  • zamow chleb

Jednak aby cos zamówić, zazwyczaj trzeba najpierw gdzieś usiąść, np:

  • usiadz przy stole

To, czy postać jest głodna lub spragniona można sprawdzić komendą 'stan’. Głodna lub spragniona postać dłużej odpoczywa, gdy jest zmęczona. Więcej podpowiedzi dostępnych jest pod: ’?karczma’, ’?stan’, ’?poziomy’